eFleet Day v roku 2024 prichádza v lepšej forme ako kedykoľvek predtým. Dlhší program, dvojnásobne väčší priestor pre vystavovateľov, väčšia kapacita pre účastníkov a ešte viac praktických informácií zo sveta firemnej elektromobility.

Konferencia už 10. apríla 2024 pod jednu strechu prinesie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú prevádzky elektromobilov vo firemnom vozovom parku.

Medzi tohtoročnými partnermi nebude chýbať spoločnosť TowBox. Na konferencii eFleet Day 2024 bude prezentovať svoje batožinové boxy na ťažné zariadenia. Okrem toho, že sa budete môcť podrobne zoznámiť s aktuálnou ponukou produktov TowBox, sa dozviete aj všetko o výhodách tohto riešenia. 

Veľká pozornosť sa bude venovať využívaniu autoboxov na elektrických vozidlách, kde je ich nesporná prednosť badateľná okamžite. TowBox je umiestnený na guli v zadnej časti vozidla, vďaka čomu nemá dopad na aerodynamiku vozidla ako tradičný strešný box, čo znamená, že neúmerne nezvyšuje spotrebu elektrickej energie pri jazde. 

Laboratórne testy aerodynamických vlastností, ktoré vypracovalo centrum CIRCE ukazujú, že pri elektrických SUV dochádza v prípade strešného boxu k nárastu celkovej spotreby o takmer 10 %. Pri využívaní batožinových boxov umiestnených na ťažnom zariadení je to 4-krát menej. K ešte výraznejšiemu rozdielu dochádza pri kategórii elektrických sedanov. Strešný box zvyšuje spotrebu o takmer 10 %, avšak box na ťažné zariadenie len o necelé 1 %. Podobná situácia sa odohráva aj pri autách so spaľovacími motormi. 

Pre obidva typy boxov samozrejme platí, že zvyšujú objem batožinového priestoru, no box pre umiestnenie na ťažné zariadenia svoju úlohu plní s dramaticky nižším dopadom na dojazd elektromobilu. Nehovoriac o ďalšou dôležitom aspekte, ktorým je nulový aerodynamický hluk – box je umiestnený vzadu za autom, vietor sa nemá do čoho oprieť, preto je jazda je absolútne nerušivá a tichá.

EU homologácia zadných boxov na ťažné zariadenie znamená, že riešenie je pripravené na použitie a nie je nutná žiadna dodatočná administrácia spojená s prihlásením pre prevádzku zariadenia alebo niečo podobné. Žiadne zbytočné starosti. Box osadíte a používate. 

Bližšie informácie sa dozviete priamo počas konferencie eFleet Day 2024 na stánku spoločnosti TowBox. Batožinový box osadený na elektromobile si budete môcť naživo pozrieť v priestoroch konferencie eFleet Day 2024, aby ste získali presnú predstavu ako to vyzerá v praxi.