Auto roka 2024 na eFleet Day 2024: Vyskúšajte nový Renault Scenic E-Tech

 Auto roka 2024 na eFleet Day 2024: Vyskúšajte nový Renault Scenic E-Tech

eFleet Day v roku 2024 prichádza v lepšej forme ako kedykoľvek predtým. Dlhší program, dvojnásobne väčší priestor pre vystavovateľov, väčšia kapacita pre účastníkov a ešte viac praktických informácií zo sveta firemnej elektromobility. eFleet Day 2024 už 10. apríla 2024 pod jednu strechu prinesie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú prevádzky elektromobilov vo firemnom vozovom parku.

So svojimi najnovšími elektrickými modelmi bude na všetkých návštevníkov pripravená aj značka Renault zastúpená autorizovaným predajcom Auto Ideal. Pripravená bude horúca novinka, Renault Scenic E-Tech, ktorý získal ocenenie Auto roka 2024 od európskej poroty COTY. 

Víťaza trofeje vybrala porota zložená z 59 motoristických novinárov z 22 krajín. Scenic sa umiestnil na prvom mieste s 329 bodmi, čím sa stal siedmym vozidlom značky Renault, ktoré získalo prestížny titul „Auto roka“, po modeloch Renault 16 (1966), Renault 9 (1982), Clio (1991), Scenic (1997), Megane (2003) a Clio (2006).

Počas testovacích jázd sa budete môcť na vlastnej koži presvedčiť o tom, že toto ocenenie bolo zaslúžené. Chýbať nebude ani plne elektrický Renault Megane E-tech Electric či hybridná dvojica Renault Austral E Tech Full Hybrid a Renault Espace E Tech Full Hybrid.

Renault Scenic E-Tech

Nová, piata generácia Renault Scenic prešla výraznými zmenami. Po stránke karosérie, dizajnu aj technológií. Najväčšia zmena sa ale odohrala pri pohone, kde nezostal kameň na kameni Zatiaľ čo predchádzajúca generácia nebola elektrifikovaná ani len čiastočne, tá nová prichádza ako čistý elektromobil.

Plne elektrické vozidlo vyvinuté na strednej platforme AmpR (predtým CMF-EV) Scenic E-Tech Electric je určené pre pracujúcich ľudí, ktorí hľadajú všestrannosť v kombinácii s vysokým pohodlím a komfortom pre celú posádku. 

  • Elektromotor s výkonom 160 kW zaručuje plynulú, efektívnu a tichú jazdu
  • Z nuly na stovku sa rozbehne za 7,9 sekundy
  • Dojazd až 625 km (WLTP)
  • Spotreba 16,8 až 17,3 kWh na 100 kilometrov
  • DC nabíjanie výkonom 150 kW alebo AC nabíjanie výkonom do 22 kW
  • Na DC stanici sa akumulátor nabije z 15 na 80 % za 37 minút
  • Tepelné čerpadlo súčasťou už základnej výbavy
  • Dôraz na recyklované materiály. Celkovo je v interiéri až 26 % materiálov recyklovaných
  • Príjemný a nadštandardný priestor vo vozidle
  • Inovatívna sklenená panoramatická strecha Solarbay – podľa potreby ju môže urobiť priehľadnou alebo nepriehľadnou

Renault Megane E-tech Electric

Plne elektrický Renault Megane E-Tech Electric prichádza ako to najlepšie z elektrickej ponuky značky Renault. Kombinuje v sebe kompaktnú karosériu hatchbacku so štýlom crossoveru a pridáva k tomu aj poriadne dravé športové línie. Vzrušujúca, poriadne divoká, ale aj úplne pohodová. Práve taká je jazda na elektromobile Renault Megane E-Tech Electric.

O dynamickú jazdu sa stará elektromotor s výkonom 160 kW, ktorý sa podpisuje na zrýchlení z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. Renault Megane E-Tech Electric sa môže pochváliť aj optimalizovaným rozložením hmotnosti pre hladkú jazdu za každých okolností a špičkovú ovládateľnosť. Nech už je vaša trasa akokoľvek dlhá, vždy vás nadchne ergonomický a poriadne priestranný interiér plný najmodernejších prvkov. Všetky nákupy, prevoz tovaru či batožiny má zase pod palcom batožinový priestor s objemom 440 litrov.

Renault Megane E-Tech Electric vyrástol na platforme CMF-EV, vďaka čomu je vybavený ultratenkou 60kWh batériou. Problém tak nie sú ani dlhšie trasy, elektrický dojazd totiž dosahuje až 470 kilometrov. Systém automatickej regulácie teploty elektromotora a batérie sa postará o všetko potrebné a vy sa môžete spoľahnúť na nemenný výkon bez ohľadu na vonkajšie podmienky. Dojazd vás tak nikdy nesklame.

O maximálnu bezpečnosť celej posádky sa stará 26 asistenčných a bezpečnostných systémov, ktoré sú stelesnením všetkého potrebného pre jazdu bez starostí. Od aktívnej ochrany až po parkovacieho asistenta, elektrický Renault Megane E-Tech Electric to má všetko pod palcom.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *