Riešenie pre firemnú flotilu od Shell: optimálne náklady, moderné služby aj dekarbonizácia

 Riešenie pre firemnú flotilu od Shell: optimálne náklady, moderné služby aj dekarbonizácia

Firemné flotily s plug-in hybridnými vozidlami a elektromobilmi majú dnes k dispozícii moderné ucelené riešenie pod hlavičkou Shell. Odráža aktuálne potreby manažérov firemných flotíl: komplexný prehľad kľúčových ukazovateľov, online správa aj nástroje na dekarbonizáciu vozového parku. Spoznajte nástroje Shell, ktoré skvalitnia správu firemnej flotily na eFleet Day 2024.

Jednoduché nabíjanie s hybridnou kartou Shell

Rýchlo rastúci dopyt po hybridných kartách Shell ukazuje, že slovenské firmy to s nasadením nízkoemisných vozidiel myslia vážne. Novinka predstavená v minulom roku slúži rovnako na nabíjanie elektromobilu aj na tankovanie pohonných hmôt. Hybridnú kartu Shell navyše dopĺňajú ďalšie služby a nástroje, ktoré praktickým spôsobom sprevádzajú firmy na ceste dekarbonizácie s udržateľnými nákladmi.

„Hybridná karta Shell je určená najmä pre firemných zákazníkov, ktorí vlastnia vozové parky s osobnými a ľahkými úžitkovými vozidlami. Typickými reprezentantmi takýchto firiem sú napríklad kuriérske alebo dodávateľské spoločnosti. Vzhľadom na širokú akceptačnú sieť a prepojenie so službami správy zmiešaného vozového parku očakávame medzi firemnými zákazníkmi pokračovanie dopytu. Aktuálne je pomocou hybridnej karty Shell možný prístup k 300 000 nabíjacím bodom v Európe, z toho 1 200 na Slovensku.“ hovorí riaditeľka divízie Shell Fleet Solutions pre Českú republiku a Slovensko Eva Belák Heberová.

Patríte medzi progresívne firmy?

Značná časť slovenských firiem očakáva, že do piatich rokov bude polovica ich flotily jazdiť aspoň čiastočne na elektrinu. Toto zistenie vyplýva z aktuálneho prieskumu, ktorý spoločnosť Shell zrealizovala medzi slovenskými a českými manažérmi firemných flotíl. Oslovené firmy si uvedomujú svoju spoluzodpovednosť za dekarbonizáciu dopravy, hovoria však o prekážkach najmä v podobe vysokých obstarávacích nákladov nízkoemisných vozidiel. Prístup Shell hovorí, že znižovať uhlíkovú stopu firemnej flotily sa dá aj postupne vďaka praktickým nástrojom ako telematika, analýza dát a ďalšie služby prepojené cez hybridné karty. Tieto nástroje kombinuje Shell v komplexnom programe Smer nulové emisie, ktorý sprevádza firmy na ceste dekarbonizácie s udržateľnými nákladmi.

Zdroj: Shell

Kombinácia telematiky, offsetov aj rozsiahlej nabíjacej siete

Program Smer nulové emisie spája riešenia a postupy, ktoré vyvinula a využíva skupina Shell na celom svete. Na znižovanie emisií firemných flotíl využíva kombináciu analýzy dát z prevádzky firemnej flotily cez API a telematické služby, využívania uhlíkových kreditov, inovatívnych palív a mazív, nabíjacej infraštruktúry Shell Recharge a hybridnej karty Shell, ktorá umožňuje rovnako tankovať tradičné palivá aj využívať nabíjanie v rozsiahlej partnerskej nabíjacej sieti po celej Európe.

„Dekarbonizácia je náročná úloha a nie každý vie, kde začať. Naši odborníci pomáhajú každej firme analyzovať jej stav vozového parku a pri zohľadnení jeho veľkosti a skladby nastaviť ciele v oblasti dekarbonizácie a pripraviť plán dekarbonizácie. Tým, že sústredíme všetky dostupné dáta do jednej platformy, poskytujeme firmám objektívny obraz o ich flotile a pomáhame im urobiť prvý krok v procese dekarbonizácie,“ vysvetľuje Eva Belák Heberová.

Navrhnutý plán dekarbonizácie má za cieľ nasmerovať firmu k čo najrýchlejšiemu zníženiu uhlíkovej stopy pri zohľadnení stavu flotily. „Dôležitá je kombinácia nákladovo náročných krokov, ako je nákup nových ekologickejších vozidiel, so stratégiou na úsporu nákladov. Vďaka tomu dokážete pocítiť prvé benefity už v krátkom čase,“ dodáva riaditeľka divízie Shell Fleet Solutions. Súčasťou programu je aj riešenie Shell Recharge pre nabíjanie elektromobilov, ktorú Shell od minulého roka postupne zavádza aj v Českej republike a na Slovensku.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *