ejoin na eFleet Day 2024: Najmodernejšie nabíjacie riešenia pre firmy aj svetová premiéra nabíjacieho stojanu s výkonom 1 MW

 ejoin na eFleet Day 2024: Najmodernejšie nabíjacie riešenia pre firmy aj svetová premiéra nabíjacieho stojanu s výkonom 1 MW

eFleet Day 2024, odborná konferencia zameraná na elektromobilitu a jej potenciál pre firemný segment, sa nezadržateľne blíži. Svoje brány otvorí už 10.apríla 2024 v priestoroch rezortu X-BIONIC Sphere, Šamorín.

Jednou z kľúčových tém konferencie eFleet Day 2024 bude nabíjanie elektrických vozidiel a všetko, čo je s tým spojené. Odborníci prezradia ako je vďaka využívaniu elektromobilov možné znížiť prevádzkové náklady vozových parkov, a ako je možné dosiahnuť čo najefektívnejšie nabíjanie. Chýbať nebude ani pohľad na existujúce i pripravované technológie pre správu nabíjania vozidiel zo sveta e-mobility.

Prenosná nabíjacia stanica ejoin PORTY

Priamo v priestoroch rezortu X-BIONIC Sphere budú nainštalované najnovšie nabíjacie riešenia spoločnosti ejoin. Tá, okrem iného, odprezentuje ako nabíjať firemný elektromobil doma s prenosnou stanicou ejoin PORTY, ktorá má vymeniteľné konektory a nie je nutné ju fixne inštalovať na stenu, čím sa šetria náklady súvisiace s inštaláciou wallboxu či revíziou.

Prenosná nabíjacia stanica ejoin PORTY prináša množstvo praktických výhod:

  • ak zamestnanec odíde z firmy, zamestnávateľ nemusí riešiť, čo s wallboxom, PORTY jednoducho odovzdá 
  • nabíjanie nie je fixne viazané k mieste bydliska, ale nabíjať môže napríklad aj na chate 
  • stanica má zabudované aj GPS 
  • všetky dáta o nabíjaní odosiela na backend, podporuje pripojenie cez WiFi alebo 4G 
  • okrem toho plne podporuje bezdrôtovú dynamickú reguláciu nabíjacieho výkonu – stráženie ističa alebo nabíjanie iba z prebytkov
Zdroj: ejoin

Nová generácia prenosnej nabíjacej stanice ejoin PORTY FLEET je vybavená mnohými inteligentnými funkciami a senzormi. Do kompaktného tela nabíjacej stanice sa podarilo implementovať elektromer, GPS, WiFi, 4G modem, bezdrôtovú reguláciu výkonu a aj riadiacu jednotku s podporou protokolu OCPP pre online napojenie na backend systém.

Vďaka tejto bohatej výbave zaznamenáva všetky dáta o nabíjaní a následne ich odosiela na vzdialený server k ďalšiemu spracovaniu. K dispozícii tak máte informácie o nabitej elektrickej energii, dĺžke nabíjania, ale aj mieste, kde bolo nabíjanie uskutočnené. Históriu nabíjaní je možné prezerať aj v mobilnej aplikácii, kde sa zároveň zobrazujú aj aktuálne prebiehajúce nabíjania s detailmi o aktuálnom nabíjacom výkone i dodanej elektrickej energii.

Nabíjacia stanica je vybavená indikačnými LED diódami, ktoré signalizujú zvolený nabíjací výkon a tlačidlom na jeho prepínanie. Jednoducho je tak možné prepnúť medzi nabíjaním s odberom 10 A, 16 A, 20 A alebo 32 A. Nabíjacia stanica podporuje aj bezdrôtovú reguláciu výkonu cez WiFi s napojením na elektromer cez dodávaný prevodník, vďaka čomu je vždy možné využiť maximálny nabíjací výkon bez obáv z vypnutia hlavného ističa.

Zdroj: ejoin

Keďže ejoin PORTY FLEET má vymeniteľné konektory, nabíjanie je možné cez 1-fázovú domácu zásuvku, 3-fázovú priemyselnú zásuvku, ale aj na (verejných) nabíjacích staniciach so zásuvkou Typ-2. Výmena nabíjacích konektorov je veľmi jednoduchá a rýchla. Inteligentný systém prenosnej nabíjačky automaticky deteguje pripojený konektor a sám upraví maximálny možný nabíjací výkon.

Unikátny systém s priamymi platbami za nabíjanie

Na mieste konferencie eFleet Day 2024 ejoin odprezentuje aj systém na správu nabíjacích staníc. Systém kombinuje verejné a privátne nabíjanie vo firme či dáta z nabíjania doma s ejoin PORTY. Firma tak má všetko v jednom, čím sa výrazne zjednoduší operatíva.

Ako jediný systém umožňuje aj priame platby za nabíjanie napríklad na firemných staniciach, kedy má napr. zamestnanec možnosť nabíjať za zvýhodnenú cenu, prípadne priamo za náklady. Zamestnanec rovno za nabíjanie platí a firma má na účte peniaze. Okrem toho systém automaticky generuje FA na obe strany, takže z účtovníckeho hľadiska je to veľmi praktické a jednoduché – šetrí náklady na ľudské zdroje.

Systém podporuje plne autonómnu a vzdialenú správu staníc a rovnako tak si môžu firmy prehľadne spravovať všetkých vodičov. Ejoin prinesie aj platobný terminál, ktorý je možné pripojiť priamo do systému a prepojiť ho s ľubovoľným počtom nabíjacích staníc.

Zdroj: ejoin

Svetová premiéra nabíjacieho stojanu s výkonom 1 MW

Počas konferencie eFleet Day 2024 bude možné vidieť aj najnovšie a najvýkonnejšie riešenia nabíjania z dielne ejoin. Ide o riešenia pre nabíjacie HUBy alebo aj efektívne nabíjanie elektrických kamiónov či autobusov, prípadne väčšieho počtu elektromobilov. Slovenskú premiéru tu bude mať nabíjacia stanica s výkonom až 600 kW a svetovú premiéru nabíjací stojan MCS s výkonom až 1 MW!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *