Elektrické dodávky Cenntro: Ekologický aj ekonomický líder v nákladnej doprave

 Elektrické dodávky Cenntro: Ekologický aj ekonomický líder v nákladnej doprave

Počas konferencie eFleet Day 2024 sa budete môcť zoznámiť s plne elektrickými modelmi značky Cenntro, ktoré sú vďaka svojim bezkonkurenčným cenám ideálnymi pomocníkmi vo firmách. Pripravená bude trojica modelov Cenntro Avantier, Cenntro Logistar 100 a Cenntro Logistar 260. Ide o elektrické vozidlá vhodné najmä na mestskú a prímestskú dopravu aj prepravu tovaru.

Ponuka značky Cenntro je široká a každá firma si z nej vie vybrať presne to, čo potrebuje. Model Avantier je svojou kompaktnosťou predurčený primárne pre donášky jedla, zatiaľ čo dvojica Cenntro Logistar 100 a Cenntro Logistar 260 sa hodí na prepravu objemnejších zásielok. Všetky modely ale spája rovnaký základ – bezkonkurenčná obstarávacia cena a náklady na prevádzku.

Navyše, nulové lokálne emisie otvárajú dvere pre nové obchodné príležitosti. Či už ide o spoluprácu s firmami, ktoré chcú znižovať emisie v celom dodávateľskom reťazci alebo o realizáciu donášok v nízkoemisných zónach, s modelmi Cenntro máte vyhraté. Podrobnosti sa dozviete priamo počas konferencie eFleet Day 2024, kde budú vozidlá dostupné aj na testovacie jazdy.

Oficiálnym dovozcom značky Cenntro je spoločnosť SZILCAR Export – Import, s.r.o.

Cenntro Avantier je kompaktné elektrické auto (3 metre dlhé a menej ako 1,5 metra široké), ktoré skvele zapadne do mestskej premávky a dostane sa prakticky všade. S týmto elektromobilom nebudete mať najmenší problém zaparkovať alebo prejsť cez zúžené priestory pri rozvoze jedla alebo tovaru. Elektromobil je taktiež veľmi ľahký, čo sa prejavuje na svižných jazdných vlastnostiach.

S dojazdom 182 kilometrov môžete po meste brázdiť prakticky celý deň a na plné nabitie vám tento prívetivý elektromobil stačí zapojiť do klasickej elektrickej zásuvky na 8 hodín, napríklad počas toho ako spíte. Tento spôsob nabíjania sa navyše pozitívne prejavuje na prevádzkových nákladoch. Cenntro Avantier taktiež patrí medzi cenovo najdostupnejšie elektromobily na trhu.

Zdroj: Cenntro

Pre firmy, ktoré hľadajú kompaktnú elektrickú dodávku je tu séria Cenntro Logistar 100 s dojazdom 120 kilometrov. Kompaktná, ľahko manévrovateľná elektrická dodávka dokáže prevážať 525 kg nákladu uloženého v nákladovom priestore s objemom 2 m³. Nákladový priestor sa dá otvoriť zadnými, nahor otvárateľnými dverami, ale aj bočnými dverami, čo zjednodušene nakladanie a vykladanie tovaru.

Cenntro Logistar 100 zaujme svojou praktickosťou, no prináša aj reprezentatívny vzhľad pre každé podnikanie. Dokáže sa prispôsobiť potrebám akejkoľvek firmy. Moderný exteriér sa spojil s praktickým výkonom a ekonomickou prevádzkou. Nabíjať viete jednoducho kdekoľvek, kde je k dispozícii 220 V zásuvka, čo je taktiež prínosom po ekonomickej stránke. Na plné nabitie tejto elektrickej dodávke stačí 5 hodín.

Zdroj: Cenntro

Na prepravu väčšieho objemu tovaru na dlhšie vzdialenosti je priam ideálny model Cenntro Logistar 260 s dojazdom až 270 kilometrov. Prináša všetky prednosti modelov značky Cenntro, od nízkej obstarávacej ceny cez vysokú funkčnosť až po nízke prevádzkové náklady. Akurát to všetko posúva ešte o trochu ďalej a zvláda aj prepravu skutočne ťažkých zásielok.

Logistar 260 sa pýši veľkým batožinový priestor s objemom 7,5 m3 a užitočným zaťažením 1300 kilogramov. Nakladanie a vykladanie tovaru sa dá realizovať vzadu 270° dvojkrídlovými dverami aj priestrannými bočnými otváracími dverami. Vnútorná plocha nákladového priestoru je vybavená odolným a protišmykovým hliníkovým povrchom, aby odolala namáhaniu spôsobenému záťažou aj pri každodennom používaní.

Okrem možnosti nabíjania z bežnej 220 V zásuvky je k dispozícii aj rýchle DC nabíjanie, kedy sa batérie z 30 na 80 % kapacity nabije za 30 minút. V praxi stačí kratšia zastávka na nabíjacej stanici a dodávka môže pokračovať v plnení svojich úloh.

Zdroj: Cenntro

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *