Mercedes-Benz na eFleet Day 2024: Rozsiahla elektrická flotila aj unikátna premiéra

 Mercedes-Benz na eFleet Day 2024: Rozsiahla elektrická flotila aj unikátna premiéra

Ako je to s elektromobilitou vo firemnej sfére? Čo môžete očakávať od nového elektrického úžitkového vozidla? Aké reálne benefity so sebou prináša prechod na elektrickú jazdu?

Odpovede na všetky otázky spojené s prevádzkou elektromobilov vo vašej firme, priamo od tých najpovolanejších, prinesie odborná konferencia eFleet Day. Tá sa v roku 2024 vracia v lepšej forme než kedykoľvek predtým. Dlhší program, dvojnásobne väčší priestor pre vystavovateľov, väčšia kapacita pre účastníkov a ešte viac praktických informácií zo sveta firemnej elektromobility.

eFleet Day 2024 už 10. apríla 2024 pod jednu strechu prinesie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú prevádzky elektromobilov vo firemnom vozovom parku.

Mercedes-Benz ide do elektromobility naplno

Na konferencii nemôže chýbať zastúpenie značky Mercedes-Benz, ktoré sa do prezentácie svojich unikátnych elektromobilov púšťa naplno. Značka je presvedčená, že elektrické vozidlá sú ideálnou alternatívou pre firemné vozové parky. Prinášajú množstvo výhod a sú trvalo udržateľnou formou mobility, ktorá má pozitívny prínos pre spoločnosť.

Značka Mercedes-Benz vytvára potrebné podmienky na to, aby sa stala plne elektrickou. Tempo transformácie určujú trhové podmienky a želania zákazníkov. Na základe doterajšieho vývoja očakáva, že podiel xEV (BEV+PHEV) na predaji nových automobilov dosiahne v druhej polovici desaťročia až do 50 percent.

Zároveň sa divízia Mercedes-Benz Cars pripravuje na to, aby mohla napĺňať rôzne požiadavky zákazníkov, či už ide o čisto elektrický pohon alebo elektrifikované spaľovacie motory – v prípade potreby až do 30. rokov 21. storočia. 

Mercedes-Benz ponúka mimoriadne široké portfólio elektrických vozidiel či už pre prepravu osôb alebo tovarov, v rôznych výkonových alternatívach, s pohonom dvoch alebo všetkých štyroch kolies. Okrem toho značka Mercedes-AMG prináša aj „ostré“ verzie elektromobilov a značka Mercedes-Maybach prináša prvý najluxusnejší elektromobil Mercedes-Maybach EQS 680 4MATIC SUV.

Zdroj: Mercedes-Benz

Testovacie jazdy na elektrických modeloch z hviezdnej stajne

Pre návštevníkov konferencie eFleet Day 2024 si značka Mercedes-Benz pripravila desiatku plne elektrických modelov z kategórie osobných a úžitkových vozidiel. Drvivá väčšina z nich bude dostupná na testovacie jazdy! 

Záujemcov, ktorí sa chcú zoznámiť s plne elektrickou jazdou na vozidlách budúcnosti privíta exteriérový stánok, ktorý má pod palcom realizáciu testovacích jázd.

Hviezdny tím rád zodpovie prípadné otázky a predstaví ekosystém elektromobility od Mercedes-Benz, ktorý tvoria nielen elektromobily ale aj digitálne služby, nabíjacie skrinky, flexibilný systém nabíjania Pro alebo nabíjacia služba Mercedes me Charge či mobilná aplikácia Mercedes me.

Prezentácia: Výber elektrickej dodávky – praktické príklady zákazníkov

O skúsenosti s elektrifikáciou vozového parku sa vo svojej prezentácii “Výber elektrickej dodávky – praktické príklady zákazníkov” podelí Ján Novotný, vedúci predaja úžitkových vozidiel spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia. 

Okrem iného sa dozviete, že elektrické dodávky sú dnes efektívnou alternatívou k spaľovacím vozidlám. Prezentácia sa bude venovať aj problematike ich správneho výberu na základe skúseností z praxe. Prezentácia začína o 11:15 na hlavnom pódiu konferencie eFleet Day 2024.

A čo všetko bude dostupné na testovaciu jazdu?

Pripravené budú úžitkové elektromobily eSprinter, eVito, eCitan a EQT. Zo zástupcov kategórie osobných vozidiel sa môžete tešiť na obľúbené SUV modely EQA a EQB, luxusné EQS SUV, ako aj špičkový EQE sedan.

Dvojica modelov EQA a EQB nedávno prešla modernizáciou pre modelový rok 2024. Do vienka dostala množstvo skvelých zlepšení. Zmena je vďaka úprave dizajnu badateľná už na prvý pohľad, no dôležité zmeny sa udiali aj v interiéri a nezabudlo sa ani na zlepšenie dojazdu či nové digitálne služby, ktoré uľahčujú každodenný život.

Športový sedan EQE patrí na vrchol elektromobilového rebríčka. Ponúka všetky podstatné funkcie top modelu EQS v o čosi kompaktnejšom formáte. Súčasne ide o elektrickú alternatívu k známej Triede E.

Nový model Mercedes-Benz EQS SUV na trh dorazil ako súrodenec luxusného sedanu EQS, ktorý ho predchádzal o niečo viac ako rok. Napriek tomu, že ide o úplne iný typ karosérie, dvojica modelov toho má veľa spoločného. Nemôže to byť inak. Dôraz na luxusné prevedenie, maximálny komfort, prvotriedne jazdné vlastnosti a špičkové technológie sú proste nosnými znakmi modelov rodiny EQS.

Zdroj: Mercedes-Benz

O slovo sa hlásia, a to úplne oprávnene, aj plne elektrické úžitkové modely. EQT ako prémiová verzia malého elektrického vanu pre zákazníkov so záujmom o nulové emisie, eSprinter ako neúnavný pracant, ktorý posúva hranice elektrických úžitkových vozidiel a modely eVito  a eCitan ako dynamické duo pre podnikateľský segment. 

Neváhajte, príďte na eFleet Day 2024 a na vlastnej koži sa zoznámte so všetkým, čo ponúkajú plne elektrické modely Mercedes-Benz. Či už hľadáte osobné alebo úžitkové auto, sklamaní neodídete. A keď toho na vás bude priveľa, tak svoje baterky môžete dobiť na exteriérovom stánku skvelou kávou s oblátkou Mercedes-Benz.

Zdroj: Mercedes-Benz

Slovenská premiéra faceliftového modelu EQV

Na konferencii eFleet Day 2024 bude prítomná aj statická výstava pod taktovkou Mercedes-Benz. Z pohľadu modelov tejto značky bude mať len minoritné, no napriek tomu veľmi unikátne postavenie.

Návštevníci totiž budú mať možnosť vidieť slovenskú premiéru faceliftovaneho modelu EQV. A to hneď na dvoch miestach: jedno sa bude nachádzať na exteriérovom stánku a druhé priamo pri pódiu.

Veľkopriestorové vozidlo EQV ponúka dostatok miesta na podnikanie, rodinný život alebo ďalšie dobrodružstvá pri kempovaní. Po najnovšom facelifte už so silným dôrazom na maximálny luxus.  Zdokonalený dizajn mu prináša výraznejšiu vizuálnu jedinečnosť, ktorú dotvárajú aj adaptívne svetlomety MULTIBEAM LED a štýlové exteriérové prvky.

Dôležité zmeny sa odohrali aj vo vnútri. Nový dizajn interiéru s dôrazom na digitalizáciu posúva tento plne elektrický van na úplne novú úroveň. Prepracovaná prístrojová doska, volant s kapacitnou detekciou zloženia rúk či dva 12,3-palcové širokouhlé displeje sú len malou ochutnávkou noviniek.

Najnovšia generácia infotainmentu MBUX prináša doteraz nevídané digitálne služby a možnosti, ktoré uľahčujú každú jednu jazdu. Patria k nim napríklad manažment údržby, manažovanie nehôd a porúch ako aj služby sprostredkované na diaľku, napríklad zamykanie a odomykanie dverí a otváranie a zatváranie okien prostredníctvom aplikácie Mercedes me. 

Medzi ďalšie užitočné služby patria navigácia s funkciou Aktuálne informácie o premávke, komunikácia automobilu s okolím a rozšírené funkcie systému MBUX s hlasovým asistentom „Hey Mercedes“. 

Viac o vynovenej verzii EQV prezradia zástupcovia značky Mercedes-Benz priamo na konferencii eFleet Day 2024. Stačí sa pristaviť pri ich stánku.

Zdroj: Mercedes-Benz

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *