eFleet Day 2024: Elektrifikácia v podaní značky Ford

 eFleet Day 2024: Elektrifikácia v podaní značky Ford

eFleet Day v roku 2024 prichádza v lepšej forme ako kedykoľvek predtým. Dlhší program, dvojnásobne väčší priestor pre vystavovateľov, väčšia kapacita pre účastníkov a ešte viac praktických informácií zo sveta firemnej elektromobility.

eFleet Day 2024 už 10. apríla 2024 pod jednu strechu prinesie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú prevádzky elektromobilov vo firemnom vozovom parku. Medzi vystavovateľmi nebude chýbať ani značka Ford, v zastúpení spoločnosti Summit Motors Slovakia.

Importér a zástupca značky Ford na Slovensku si uvedomuje význam elektrifikácie v doprave a dôležitosť udržateľného rozvoja, čo vedie k neustálej modernizácii a rozširovaniu ponuky hybridných, plug-in-hybridných a plne elektrických osobných a úžitkových vozidiel značky Ford.

Počas konferencie eFleet Day 2024 sa budete môcť zoznámiť s elektrickými modelmi Ford E-Transit a Ford Mustang Mach-E. 

Ford E-Transit: Najvýkonnejšie úžitkové dodávky na trhu

Ford otvorene hlási, že pri návrhu svojej novinky nepristupuje k žiadnym kompromisom a do elektriny ide naplno. Úžitkové elektrické vozidlá Ford E-Transit preto momentálne patria medzi najvýkonnejšie dodávky na trhu, boli navrhnuté tak, aby firmám umožnili prosperovať v oblasti ochrany životného prostredia, výkonnosti a nákladovej kapacity. 

Vozidlo je napájané 400 V batériou s využiteľnou kapacitou 68 kWh. Tento rok pribudne do ponuky aj batéria s kapacitou až 90 kWh. Akumulátor Fordu E-Transit poskytuje na jedno nabitie dojazd až 350 km. Na akumulátor a vysokonapäťové komponenty vozidla Ford E-Transit sa vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 km.

O pohon sa stará elektromotor s výkonom 198 kW. V porovnaní s konkurenciou ide o najvýkonnejší elektromotor v Európe. Dostupný v dvoch výškach a troch dĺžkach, Ford E-Transit ponúka až 15,1 m3 nákladného priestoru.

Služby na diaľku, vyhrievaný volant, 360° kamera, zásuvka s výkonom 2300W, vynikajúci bezkonkurenčný dojazd, predohrev batérie a interiéru. Nová konštrukcia prednej nápravy pre lepšiu manévrovateľnosť a nižšiu váhu a vyspelé asistenčné systémy

Prečo Ford E-Transit?

  • Najbohatšia sériová výbava v segmente
  • Ford Pass na 5 rokov zadarmo
  • Najvyspelejšia EV dodávka na trhu

Ford Mustang Mach-E: Vlajková loď elektrických vozidiel značky Ford

Prvé elektrické SUV značky Ford posúva zážitok z elektrickej jazdy na úplne novú úroveň. Ford Mustang bol vždy o športovej jazde a nespútaných emóciách, ktoré prináša. Nie nadarmo si vyslúžil údernú prezývku továreň na emócie. 

Ikonický model v plne elektrickom prevedení neobišiel ani najmodernejšie technológie. Úplným základom je 15,5-palcový dotykový displej pre ovládanie všetkých kľúčových aspektov vozidla. Digitalizácia ale zachádza omnoho ďalej. Skvelým pomocníkom sú online služby FordPass Connect a mobilná aplikácia, ktorá umožňuje na diaľku zistiť polohu vozidla, zamknúť a odomknúť dvere, ako aj ovládať nastavenie klimatizácie. Zobrazuje aj očakávaný dojazd, upozornenia na spustený alarm či servisné hlásenia.

Zaujímavosťou modelu Ford Mustang Mach-E je digitálna číselná klávesnica umiestnená na dverách. Vďaka tomu pre prístup do vozidla nemusíte so sebou mať kľúč od vozidla. Stačí naťukať vami zvolený digitálny PIN kód. Pokročilé, no prívetivé rozhranie SYNC4 pomôže s obsluhou vozidla, ale aj s pohodlným plánovaním všetkých ciest. Vo výbave sú aj moderné Matrix LED svetlomety, rozsiahly balík asistenčných systémov, ako aj parkovacie senzory a kamery s 360° pohľadom.

Elektrický Mustang sa v závislosti od zvolenej výbavy pýši výkonom od 198 až po dravých 358 kW. Na výber sú prevedenia buď s pohonom zadnej, alebo obidvoch náprav. Elektrický dojazd sa pohybuje v rozmedzí 428 až 600 kilometrov, podľa toho, ktorú výbavy vozidla a akú kapacitu batérie zvolíte. Na nabíjanie je možno využívať AC nabíjanie s výkonom 11 kW alebo DC nabíjanie s výkonom 150 kW, kedy je možné 90 kilometrov dojazdu získať už za 10 minút. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 38 minút.

Špičková verzia Ford Mustang Mach-E GT

V najvyššej verzii Ford Mustang Mach-E GT ide o elektrizujúce, vysokovýkonné elektrické vozidlo, ktoré spája ikonické dedičstvo Mustangov so špičkovou elektrickou technológiou. Mach-E GT so svojimi pôsobivými špecifikáciami ponúka vzrušujúci zážitok z jazdy. Mach-E GT sa pod kapotou môže pochváliť duálnymi elektromotormi, ktoré poskytujú ohromujúci výkon 358 kW(480 koní) a krútiaci moment 860 Nm, vďaka čomu zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako štyri a pol sekundy.

Jeho 98,7 kWh batéria s predĺženým dojazdom umožňuje prejsť až 425 km na jedno nabitie, čo poskytuje dostatok slobody pre dobrodružstvá. Mach-E GT sa vyznačuje agresívnym a športovým dizajnom s aerodynamickými vylepšeniami a štýlovými detailmi, ktoré vzdávajú hold klasickému Mustangu. 

Priestranná kabína vo vnútri ponúka prémiové materiály, pokročilé možnosti infotainmentu a množstvo asistenčných prvkov pre pohodlnú a bezpečnú jazdu. Stručne povedané, Ford Mustang Mach-E GT je vzrušujúce elektrické SUV, ktoré predvádza pôsobivý výkon, veľkorysý dojazd a kombináciu ikonického dizajnu a moderných inovácií. Mustang Mach-E okrem toho firemným zákazníkom prináša komfort, pohodlie a sofistikované asistenčné technológie.

Prečo Ford Mustang Mach-E?

  • Bohatá štandardná výbava
  • Najmodernejšie asistenčné technológie
  • Ford Pass na 5 rokov zadarmo

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *