Vyberte stranu

eFleet Day 2024

Elektromobily vo firmách dostávajú zelenú

x-bionic® sphere, Šamorín

Registrujte sa na eFleet Day

Záznamy z konferencie eFleet Day 2024

Počuli ste o hybridnej karte spoločnosti Shell? Eva Belák Heberová riaditeľka Sheel Fleet Solutions vám predstaví riešenia aj pre spoločnosti, ktoré elektrifikujú svoj fleet. Celý proces je plne šitý na mieru každému zákazníkovi, ktorý je rozdelený do niekoľkých krokov. Od analýzy až po samotnú realizáciu.

Integrovať elektromobily do firmy? Je to správna voľba? Silvester Pullman, Sales Director, Voltia a Peter Hofierka, CTO, Voltia vám prezradia reálne skúsenosti s implementáciou do firiem. Aký vplyv malo zavedenie elektrických vozidiel do fleetu, náklady a úspory s tým spojené.

Existuje riešenie pre nabíjanie firemných elektromobilov na neverejných nabíjačkách? Ako sa účtuje takéto nabíjanie? Všetky detaily a služby, ktoré ponúka ZSE Drive predstavil Rastislav Žembery Head of e-mobility Business Development.

Aká bola cesta Astra Zeneca k elektrifikácii flotily, čo bola hlavná motivácia a ako pristupovať k zelenej flotile? Sú domáce nabíjačky pre každého? To všetko nám prezradil zástupca Astra Zeneca Ľuboš Matis, Car Fleet Manager pre strednú a východnú Európu v diskusii s Rastislavom Žembérim, Head of e-mobility Business Development pre ZSE Drive.

Aké sú najväčšie výzvy pri inštalácii nabíjačiek v budovách. Ako si firma môže zabezpečiť nabíjanie aj napriek nedostatočnej rezervovanej kapacite? Aké sú dostupné riešenia na trhu. Na tieto a ďalšie otázky odpovedali odborníci:
Tomáš Kuník, E-mobility Manager, e-join
Peter Kalman, CEO, Greenlogy
Rastislav Žembery Head of e-mobility Business Development, ZSE Drive

Michal Chabada, zakladateľ MojElektromobil.sk predstavil novú komunitnú platformu pre používateľov elektromobilov, kde majitelia zdieľajú reálne skúsenosti, rady a tipy ohľadom elektromobility všeobecne.

Daňové aspekty a účtovanie firemných elektromobilov. Finančný lízing vs. operatívny lízing, odpisovanie vozidiel. Zúčtovanie domáceho nabíjania pri služobnom elektromobile. Používanie elektromobilov zamestnancami na súkromné účely a ďalšie rady a tipy zodpovedal Juraj Ďuratný, CEO D-Tax

Zoran Krupkovič, Fleet Manager, Slovenské elektrárne prezentoval svoje skúsenosti na tému: Ako rozvíjať bez emisnú flotilu v korporáte: 100% na elektrinu. Aké bolo ich prvé bez emisné vozidlo, prvá nabíjacia stanica a ako ich flotila vyzerá dnes. Dôležitým faktorom je aj motivácia zamestnancov. Od „Hlavne nie elektromobil“ po „Elektromobil by sa nenašiel?“

Patrik Križanský, Director, SEVA predstavil spoločnosť SEVA, jej členov a ich misiu. V roku 2012 založili projekt SEVA za účelom osvety o elektromobilite. V spolupráci s ministerstvami a firmami prinášajú dôležité informácie z oblasti elektromobility, zoznam a počet nabíjacích bodov, štatistiky, ale aj informácie o dotáciách a daniach.

Kamil Šaško, Štátny tajomník, Ministerstvo hospodárstva SR otvoril podujatie eFleet Day 2024 powered by SEVA zároveň prezradil plány ciele, ktoré chce Slovensko splniť v oblasti elektromobility

Fakty a mýty o horení elektromobilov odprezentovala Simona Kalinovská, CEO a Founder 3 MON, ktorí sa zaoberajú požiarnou ochranou. Na pódiu sa predstavil aj Juraj Žák, CEO Pixii, ktorý bližšie predstavil využiteľnosť úložiska batérií a optimalizácie pre hospodárenie s elektrinou vo firmách.

Diskusia: Budovanie zelenej flotily – ako to robiť správne
Zuzana Bartoš, Business Line Sales Manager, Iveco Slovakia

Richard Daubner, CEO, ČSOB Leasing
Marián Hoffer, CEO, KIA Sales Slovakia
Jan Procházka, Headof Sales, Škoda Auto Slovensko
Peter Badík, CEO, GreenWay

Na eFleet Day powered by SEVA 2024 nechýbal Hyundai, ktorý predstavil naživo prvýkrát verejnosti svoju športovú novinku Hyundai IONIQ 5N. Martin Melkner Product & CRM Development Manager priblížil detailne všetky parametre tohto vozidla a nechýbajú ani pohľady auto-moto novinárov, ktorí si vozidlo vyskúšali ako prví na Slovensku.

Čo je to ESG? Vedia firmy reportovať o udržateľnosti podľa štandardov ESRS? Čo všetko má spoločnosť podstúpiť a ako nastavovať ciele na každý rok? Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť sa dozviete od Gabriely Bizoňovej ESG špecialistky z ČSOB

Ako sa implementujú elektrické vozidlá do firiem. Je toto riešenie pre každého? O svoje skúsenosti sa podelil Ján Novotný Vedúci predaja úžitkových vozidiel Mercedes-Benz Slovakia. Súčasťou prednášky je aj panelová diskusia so zákazníkmi, kde zdieľajú svoje reálne skúsenosti so zavedením elektrifikácie do firiem.

Generálni partneri eFleet Day 2024

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Vidíme sa na eFleet Day 2024

Adresa

x-bionic® sphere, Dubová 33/A, 931 01 Šamorín

Kontakt

info@efleetday.sk

Termín akcie

10. apríl 2024

8:00 - 18:00