Volvo na eFleet Day 2024: Zoznámte sa s horúcou novinkou Volvo EX30

 Volvo na eFleet Day 2024: Zoznámte sa s horúcou novinkou Volvo EX30

eFleet Day v roku 2024 prichádza v lepšej forme ako kedykoľvek predtým. Dlhší program, dvojnásobne väčší priestor pre vystavovateľov, väčšia kapacita pre účastníkov a ešte viac praktických informácií zo sveta firemnej elektromobility.

eFleet Day 2024 už 10. apríla 2024 pod jednu strechu prinesie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú prevádzky elektromobilov vo firemnom vozovom parku.

Priamo v centre diania nemôžu chýbať ani Volvo so svojou plne elektrickou novinkou. Na účastníkov konferencie eFleet Day 2024 bude čakať horúca novinka – Volvo EX30. K dispozícii bude aj na testovacie jazdy!

Volvo EX30: Kľúčová novinka zo sveta elektromobility

Elektrické Volvo EX30 je najmenším SUV automobilky. Prichádza s atraktívnym dizajnom, prekvapivými parametrami, vysokým výkonom a ďalšími zaujímavými vlastnosťami. Dostupné je v troch variantoch: 

  • Mestský variant – kratšie vzdialenosti, menšia batéria a jeden elektromotor, batéria 51 kWh
  • Variant s vyšším dojazdom – väčšia batéria a jeden elektromotor (480 km na jedno nabitie), batéria 69 kWh
  • Vysokovýkonný variant – Lepší dojazd a dva elektromotory (315 kW a pohon všetkých náprav), batéria 69 kWh

Posledný spomínaný vysokovýkonný variant je taktiež tým najrýchlejším, čo Volvo doteraz ponúklo. Výkon 428 koní zabezpečuje bleskové zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy. Čo sa týka nabíjania, pri verzii s dvomi motormi je podporovaný maximálny nabíjací výkon 153 kW, zatiaľ čo pri jednomotorovej verzii je maximom nabíjací výkon 134 kW. V praxi to znamená nabitie batérie z 10 na 80 % kapacity za približne 25 minút. Intenzitu či čas nabíjania si viete nastaviť aj prostredníctvom stredového displeja.

Volvo EX30 | Zdroj: Volvo

Volvo už dlhé roky patrí k automobilkám s najbezpečnejšími autami na svete. Inak tomu nebude ani pri modeli EX30. Príkladom je nadštandardná ochrana pri otváraní dverí. Ide o bezpečnostnú funkciu, ktorá zabezpečí, že pri otváraní dverí nezraníme okoloidúcich či cyklistov. Takzvané nehody súvisiace s dverami tvoria v niektorých mestách až pätinu všetkých hlásených dopravných nehôd s účasťou cyklistov. Volvo ako líder v oblasti bezpečnosti preto neotála a do svojho elektromobilu zavádza praktické riešenie.

Vo vnútri modelu EX30 je súčasťou štandardnej výbavy nový pokročilý systém sledovania pozornosti vodiča, ktorý dohliada na bezpečnosť. Okrem detekcie rúk na volante má vozidlo aj špeciálny snímač za volantom, ktorý funguje sleduje pohyby tváre a očí rýchlosťou asi 13-krát za sekundu. Systém vyhodnocuje, či je vodič nesústredený, ospalý alebo inak nepozorný, aj keď si to sám nemusí uvedomovať.

Volvo EX30 | Zdroj: Volvo

V meste je užitočná nová funkcia automatického brzdenia na križovatke, ktorá pomôže vyhnúť sa nehodám na križovatkách. V prípade, že Volvu EX30 nečakane skríži cestu iné vozidlo, zasiahne funkcia automatického brzdenia a vozidlo zastaví, aby zabránila nárazu alebo ho aspoň zmiernila. Stručne povedané, Volvo využíva takmer 100 ročné skúsenosti z oblasti bezpečnosti aj pre nový model EX30, ktorý je vybavený širokou škálou systémov aktívnej bezpečnosti a podpory vodiča.

Volvo EX30 | Zdroj: Volvo

Model EX30 sa ako prvý dočkal novej generácie parkovacieho asistenta Park Pilot Assist. Ten si dokáže poradiť so všetkými typmi parkovacích miest. Paralelné, kolmé, diagonálne či zakrivené, nič mu nerobí problém. Nechýba ani možnosť používať digitálny kľúč a praktická aplikácia, v ktorej si dokážete prispôsobiť všetky relevantné služby spojené s vozidlom. V interiéri nájdeme prehľadný tablet a  poteší aj ambientné osvetlenie, najmä v noci.

Nové plne elektrické Volvo EX30 nie je určené len na zaistenie bezpečnosti a vyššej miery udržateľnosti, ale má aj spríjemňovať život a vnášať doň viac uvoľnenia a potešenia prostredníctvom špičkových technológií a ohľaduplného škandinávskeho dizajnu.

Má štýlový interiér, v ktorom sa uplatňuje udržateľné myslenie, zatiaľ čo dôsledne vypracované kompilácie materiálov umocňujú jeho osobitý grafický dizajn. Vďaka recyklovaným a obnoviteľným materiálom, ako je džínsovina, ľan a vlna, ako aj rozmanitosti expresívnych farieb a textúr je základom interiéru zodpovedný dizajn.

Volvo EX30 | Zdroj: Volvo

Motív centralizácie v interiéri modelu EX30 reprezentuje aj jediná 12,3-palcová stredová obrazovka, ktorá je umiestnená v strede palubnej dosky a obsahuje všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete ako vodič. Umiestnením všetkého na jednu obrazovku sme mohli okolo vodiča vytvoriť pocit priestoru a zároveň ušetriť na materiáloch.

Navyše atraktívna cena modelu EX30 – ktorá sa začína na úrovni 37 950 eur – znamená, že zákazníci dostanú plne elektrické luxusné SUV za podobnú cenu ako jeho ekvivalent so spaľovacím motorom. 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *