eFleet Day 2024: Pre manažérov aj na prevoz tovaru. Zoznámte sa s elektrickými modelmi Nissan

 eFleet Day 2024: Pre manažérov aj na prevoz tovaru. Zoznámte sa s elektrickými modelmi Nissan

eFleet Day v roku 2024 prichádza v lepšej forme ako kedykoľvek predtým. Dlhší program, dvojnásobne väčší priestor pre vystavovateľov, väčšia kapacita pre účastníkov a ešte viac praktických informácií zo sveta firemnej elektromobility.

eFleet Day 2024 už 10. apríla 2024 pod jednu strechu prinesie odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú prevádzky elektromobilov vo firemnom vozovom parku. 

Medzi účastníkmi nebudú chýbať ani odborníci na elektromobilitu značky Nissan so svojimi najnovšími modelmi Nissan Ariya a Nissan Townstar, s ktorými sa budete môcť zoznámiť naživo.

Nissan Ariya

Medzi vystavenými vozidlami nájdete Nissan ARIYA, elektrický crossover s atraktívnym dizajnom a zaujímavými parametrami. Tento model je k dispozícii s dvoma veľkosťami akumulátora – 63 kWh a 87 kWh a výkonom 214, 238 alebo 301 koní.

Zaujme aj informácia o WLTP dojazde, ktorá je v prípade modelu s väčším akumulátorom na úrovni až 525 kilometrov. Toto vozidlo sa dokáže nabíjať výkonom 130 kW. Palubná nabíjačka má v základe výkon 7,4 kW, no v rámci príplatkovej výbavy má záujemca možnosť zvoliť si výkon až 22 kW.

Nissan ARIYA zvládne vďaka dvom motorom a pohonu všetkých štyroch kolies akýkoľvek terén s trakciou do každého počasia. Je stelesnením novej vízie značky, prináša nové inteligentné LED svetlomety a nová podlaha v interiéri umocňuje pocit priestrannosti.

Nissan Ariya | Zdroj: Nissan

Vo výbave je aj 360-stupňový bezpečnostný systém Nissan Safety Shield, ktorý zahŕňa inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém, inteligentnú výstrahu pred kolíziou, inteligentné núdzové brzdenie a zadnú automatickú protikolíznu brzdu.

Interiér je vybavený dvoma 12,3″ displejmi. Ariya sa môže pochváliť aj jedným z najväčších plnofarebných head-up displejov v tomto segmente. Je to prvý model Nissan s aktualizáciou firmvéru prostredníctvom softvéru Remote Software Upgrade.

Kabína je nadštandardne priestorná pre všetkých cestujúcich. Rovná, otvorená podlaha a štíhly profil sedadiel Ariya Zero Gravity dávajú veľkorysý priestor na nohy. Elektricky nastaviteľná stredová konzola sa dá posúvať a nastavenia možno uložiť ako súčasť profilu vodiča.

Nissan Ariya | Zdroj: Nissan

Ariya je postavená na najnovšej platforme pre elektromobily a je aj stelesnením firemnej stratégie Nissan Intelligent Mobility, ktorá má za cieľ dosiahnuť budúcnosť, kde nie sú ani emisie, ani obete dopravných nehôd.

Nissan Townstar

Plne elektrický Nissan Townstar dorazil ako nástupca úžitkového modelu Nissan e-NV200. Vychádza z odborných znalostí spoločnosti Nissan v oblasti elektrických ľahkých úžitkových vozidiel (e-LCV) a bol navrhnutý s ohľadom na spoľahlivosť a udržateľnosť.

Plne elektrický Nissan Townstar je vybavený batériou s kapacitou 45 kWh a vďaka aerodynamickému vzhľadu a skvelej účinnosti dosahuje dojazd až 300 km, podľa cyklu WLTP. Poháňa ho elektromotor s výkonom 90 kW a krútiacim momentom 245 Nm. 

Pre nabíjanie batérie je možné využívať nabíjanie striedavým prúdom s výkonom 11 kW alebo voliteľne 22 kW a využiť je možné aj rýchlonabíjanie DC s výkonom 80 kW, kedy je batériu možné nabiť z 15 % na 80 % už za 37 minút. Efektivitu využívania energie pri nižších teplotách zvyšuje tepelné čerpadlo, čo sa pozitívne prejavuje na dojazde.

Nissan Townstar | Zdroj: Nissan

Elektrický Townstar má vo výbave viacero nových asistenčných a bezpečnostných asistentov. Napríklad pokročilý asistenčný jazdný systém Nissan ProPILOT Assist spolu s panoramatickou kamerou, varovanie pred mŕtvym uhlom, parkovanie bez rúk, aktívny tempomat, inteligentné núdzové brzdenie, asistent korekcie bočného vetru a asistent stabilizácie prívesu.

Plne elektrická dodávka v závislosti od špecifikácií ponúka užitočné zaťaženie od 600 do 800 kg a ťažnú kapacitu až 1 500 kg. Všestranný nákladný priestor Townstar EV má objem od 3,3 do 4,9 kubických metrov. Na vozidlo sa vzťahuje záruka 5 rokov alebo 160 000 km, čo dokazuje záväzok spoločnosti Nissan ku kvalite. Townstar EV rozširuje túto ponuku o 8-ročnú záruku na stav poklesu kapacity batérie pod 70 %.

Nissan Townstar | Zdroj: Nissan

Nissan Interstar

Ponuku Nissan už onedlho doplní nová generácia Nissanu Interstar, veľkej dodávky, ktorá bola skonštruovaná a zdokonalená tak, aby sa stala najmodernejším prírastkom do portfólia ľahkých úžitkových vozidiel.

Úplne nový Interstar-e, prvá plne elektrická veľká dodávka Nissan, poskytne udržateľnejšiu jazdu bez kompromisov na úkor výkonu – 87 kWh batéria zabezpečí maximálny dojazd viac ako 460 kilometrov a umožní používateľom dostať sa za klientom bez toho, aby sa museli obávať dĺžky dojazdu.

30 minút DC nabíjania vozidlu poskytne dodatočný dojazd 252 km. V prípade verzie so 40 kWh batériou, ktorá je vhodná skôr pre rozvážanie tovaru po meste, ide o približne 200 km. Ekonomické AC nabíjanie v depe napríklad počas noci znamená nabitie akumulátora z 10 na 100 % za menej ako 4 hodiny.

Nissan Interstar | Zdroj: Nisan

Úplne nová veľká dodávka Nissan sa môže pochváliť aj vážnou konkurencieschopnosťou v oblasti užitočného zaťaženia, ktoré dosahuje až 1,6 tony v prípade elektrickej verzie. Maximálna ťažná kapacita je až 2500 kg. Nová generácia Interstaru sa môže pochváliť aj o 40 mm širšími bočnými dverami a o 100 mm dlhšou ložnou plochou.

Pri najnovšom modeli sa výrazne zlepšila aj manévrovateľnosť a v porovnaní so staršími verziami sa môže pochváliť zlepšeným priemerom otáčania o 1,5 metra. Od predchádzajúcich generácií sa nový Interstar odlišuje aj prepracovaným interiérom a k dispozícii je napríklad aj vyhrievané čelné sklo.

Nissan Interstar | Zdroj: Nisan

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *