BYD na eFleet Day 2024: Šikovná trojica elektrických úžitkových modelov

 BYD na eFleet Day 2024: Šikovná trojica elektrických úžitkových modelov

Odborná konferencia eFleet Day 2024 svoje brány otvorí už 10. apríla 2024 v priestoroch rezortu x-bionic® sphere, Šamorín. Venovať sa bude elektromobilite a jej postaveniu vo firemnom sektore so všetkým, čo k tomu patrí.

Okrem zástupcov finančných inštitúcií, prevádzkovateľov nabíjacích služieb a firiem, ktoré majú bohaté skúsenosti s elektromobilmi zo svojich vozových parkov, nebude medzi účastníkmi chýbať ani značka BYD so svojimi úžitkovými elektromobilmi.

BYD na Slovensku

Mimoriadne dynamická spoločnosť BYD si za svojho partnera na slovenskom trhu úžitkových vozidiel vybrala spoločnosť Delta-Truck s.r.o., miestnu dcérsku spoločnosť maďarskej spoločnosti Delta Truck Kft. Slávnostný podpis zmluvy sa uskutočnil 10. novembra 2023 na Slovakia ringu. Pri tejto príležitosti boli prezentované aj dva menšie modely výrobcu, a to typy ETM6 a ETP3. Oba modely budete môcť vidieť a ETP3 aj vyskúšať počas konferencie eFleet Day 2024!

BYD na Slovensku takpovediac ešte len začína, no v globálnom merítku ide o etablovaného hráča, a to aj v oblasti elektromobility. Spoločnosť BYD bola založená v roku 1995 na výrobu batérií. V súčasnosti má viac ako 600 000 zamestnancov na celom svete, z toho 90 000 inžinierov. 

Pôvodný sortiment výrobkov sa tiež značne rozšíril a dnes je významným hráčom v odvetví elektrických vozidiel, ako aj v oblasti železníc, telekomunikácií a alternatívnej energie. O potenciáli spoločnosti v oblasti výskumu a vývoja svedčí skutočnosť, že každý týždeň patentový úrad prijme v priemere 75 jej vynálezov a inovácií.

Pozoruhodné je aj jej spomínané postavenie v automobilovom priemysle. BYD v roku 2022 predala 1,86 milióna elektromobilov (osobných a úžitkových), čo je trikrát viac ako v predchádzajúcom roku. V roku 2023 spoločnosť pokračovala podobne priebojným tempom. Jej výrobné závody opustilo viac ako 3 milióny elektrických vozidiel. Už viac ako desať rokov vyrába úžitkové vozidlá a sortiment výrobkov siaha od dodávok až po ťažké nákladné vozidlá a luxusné autobusy. 

Zdroj: BYD

3 plne elektrické úžitkové modely

Na Slovensku cez svojho partnera Delta Truck s.r.o. začala s predajom troch vozidiel, z ktorých najmenší je dodávka ETP3, a práve o túto sa očakáva najväčší záujem. Zatiaľ sa dá objednávať v jednej veľkosti, v jednom prevedení, s nosnosťou 780 kilogramov, nákladovým priestorom 3,5 metra kubického a teoretickým zmiešaným dojazdom 233 kilometrov. ETP3 bude používať rovnaké patentované, mimoriadne kompaktné batérie s vysokou hustotou energie ako osobné vozidlá spoločnosti. 

Zdroj: BYD

O jednu kategóriu vyššie sa nachádza futuristicky vyzerajúci model ETM6 s dvoma rázvormi a flexibilnou karosériou s nosnosťou 3,64 – 3,81 tony. Dodáva sa s jedným balíkom akumulátorov a má dojazd 200 kilometrov, čo postačuje na rozvozy v meste. 

Model ETH8 je najväčší v rámci sortimentu, takisto sa dodáva s dvoma rázvormi, a s nosnosťou 10 ton a dojazdom 250 kilometrov môže byť ekonomicky udržateľným základom pre komunálne a stavebné využitie. 

Zdroj: BYD

Skupina Delta, ktorá je v súčasnosti prítomná už v piatich krajinách, prirodzene využíva synergický efekt spolupráce. Súčasne so začatím predaja na Slovensku začala spoločnosť Viarent, člen skupiny, aj s prenájmom modelov BYD na maďarskom, slovenskom a českom trhu, samozrejme aj s vybudovaním servisného zázemia a celoštátnej pohotovostnej služby.

S plne elektrickými úžitkovými modelmi BYD sa budete môcť naživo zoznámiť aj 10. apríla 2024 počas konferencie eFleet Day 2024.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *